Mýdla Flos

Cestovní krabička s modlitbou + mýdlo 100g Krémové

Mýdla Flos

Cestovní krabička s modlitbou + mýdlo 100g Krémové

Autorská cestovní krabička s modlitbou (zlaté písmo)+ mýdlo dle vaší volbyv. Výhodný set. 3 v 1 •cestovní obal •mýdlo •modlitba

440 Kč -11 %

390 Kč
Dostupnost:  Skladem
Předpokládané doručení: čtvrtek (6.6.2024)
Doprava od 95 Kč
Doprava od 95 Kč

Nejvýhodněji přes dopravu od Zásilkovna.

Vyrobeno udržitelně
Vyrobeno udržitelně

Na naše tržiště vybíráme pouze prodejce, kteří se řidí pravidly udržitelné tvorby.

Vrácení zboží do 30 dnů
Vrácení zboží do 15 dnů

Garantujeme 100% bezpečnou online platbu.

Cestovní plechová krabička s modlitbou + mýdlo 100g dle vašeho výběru.

Výhodný set 3 v 1

•cestovní obal

•mýdlo

•modlitba

Cestovní krabičku ocení každý, kdo chce mít své mýdlo na cestách vždy jednoduše po ruce v suchu a komfortu. Takto uzavřené se přepraví bez problémů třeba i v botě. To když potřebuješ v kufru ušetřit co nejvíc místa. Dbejte na to, aby krabička byla vždy suchá. Popřípadě vylejte přebytečnou vodu co nejdříve. Mýdlo by se zbytečně ničio.

Cestovní krabička je pro všechny cestovatele (nejen životem) a milovníky ducha svého alias sebe - vědomí. Máte při své očistě vždy při ruce nejen své oblíbené mýdlo, ale i jednoduchou mantro modlitbu, kterou sami tiskneme starožitným razítkem, které jsme objevily na našem putování po oblíbených antikách.  

Upozornění: Každá krabička je autorský originál. Berte prosím na vědomí, že vám přijde jedinečný kus a nemusí to být ten z úvodní fotky.

Sprchuj se, čti a pomydli se s námi:

Anděle Boží, strážce můj,
rač vždycky být ochránce můj:
mě vždycky veď a napravuj,
ke všemu dobrému mě vzbuzuj.

Ctnostem svatým mě vyučuj,
ať jsem tak živ, jak chce Bůh můj.

Tělo, svět, ďábla přemáhám,
na tvá vnuknutí pozor dávám.

A tak s tebou ve spojení
ať vytrvám do skonání,
po smrti pak v nebi věčně
chválím Boha ustavičně.
Amen.

Popis: Hliníková obdelníková krabička s odkapávací miskou. Rozměr: 98 x 66 X 35mm

  • Tuhé mýdlo na celé tělo vyráběné metodou za studena.
  • Má výborné mycí i pěnící vlastnosti.
  • Díky vyššímu obsahu přírodních olejů a tuků je mýdlo pečující a regenerující.
  • Základem všech našich mýdel je vynikající směs bambuckého másla, kokosového, olivového a ricinového oleje. Je to záruka vysoké kvality mýdel. Každé naše mýdlo je dále obohaceno o další vzácné oleje(makadamiový, babassu, olej z vinných hroznů, mandlový olej, ….)
  • Je bez obalu, takže žádné plasty navíc.
  • Výborné na cesty – nezabere mnoho místa.
  • Obsahuje jen bylinné extrakty, organické jíly a vyživující oleje.
  • Barevnost každému z mýdel dodávají pečlivě vybraná přírodní barviva, která mají zároveň svou pečující funkci na pokožku celého těla.
  • Po umytí odkládejte mýdlo na suché místo (mýdlenka, kůra ze stromu, kámen atd.) A dbejte, ať má místo, kam nestříká voda.
  • Neobsahuje ftaláty, parabeny, SLS, SLES a silikony.

Přírodní ručně vyráběné mýdlo krémové s kozím mlékem a mandlovým olejem. Mýdlo je vhodné na celé tělo, osvědčilo se i na velmi suchou, problematickou a ekzematickou pokožku. Kozí mléko je považováno za elixír mládí úžasně reguluje vlhkost v pleti, vyživuje a zklidňuje. PŘEDSTAV SI, ŽE VONÍM ASI TAKTO: Vůně čerstvě vypraného prádla u babičky na chaloupce.

Jsme holčičí duo Laura a Blanka.

Nedaleko od křivoklátských lesů a nekonečně rozlehlých lučních plání si hoví a široko daleko voní naše mýdlárna Flos.Je to laboratoř o dvou místnostech hned u našeho rodinného domu. A ano, už možná tušíte. Já Laura jsem dcerou Blablanky. Je tomu už skoro sedm let, co jsme zkusily vyrobit v krabici od bot naše historicky první mýdlo.

Možná tehdy za ten zrod myšlenky, vyrobit mýdlo, mohla "nuda doma" po úrazu kotníků. Ty jsem si, jako zapálená hokejistka, několikrát vyvrkla. Následovala série operací, po kterých jsem nebyla schopná dlouho chodit.

 Je taky možné, že za ten zlomový bod může Bohdalka a její kutilsko-receptový pořad, který jsem nečekaně zhlídla v telce. Zapla jsem ji ve chvíli, kdy tam mluvili o domácí výrobě mýdla.

 A nebo všechny ty události a myšlenky do sebe skvěle zapadly, protože máma měla po všech sprchových gelech vyrážku a kdykoli byla příležitost, přála si jako dárek ručně dělané mýdlo z mýdlárny. Nejlíp se vždy dalo pořídit na sezónních trzích.

„Vyrobím jí ho tentokrát sama,” řekla jsem si, když se blížily Vánoce a já měla návod od Křemílka.Nakoupila jsem ingredience na mýdlovou výrobu a na půdě našla sušenou levanduli ze zahrádky. Jako dílničku jsem využila naší kuchyň a dala se do magie s hrncem, tukem, hydroxidem a mixérem. Kupodivu moje první levandulová mýdla z pixly od tenisek, nakrájená na různorodé tvary, vyzrála do použitelného pěnivého vánočního dárku. Nakonec máma nebyla jediná, která si premiérové levandulové mýdlo pod stromečkem rozbalovala. 

Mámě, jako kosmetičce s dermatologickou a zdravotnickou praxí, se můj rukodělný voňavý nápad a výrobek plný čistých surovin tak líbil, že hned chtěla se mnou zkoušet vyrábět další a další druhy mýdel. Začala produkovat nekonečné tvořivé nápady. Kombinovala si svoje výrobní postupy, hrála si s vůněmi a přidávala a ubírala všelijaké bylinky.Všude po domě tenkrát zrály mýdla.

A jelikož máme v Praze salon, kde se poskytují i kadeřnické služby, přišel odsud popud a nápad, jestli nedovedeme vyrobit i mýdlo na mytí vlasů.Otestovaly jsme nejdřív, jestli budou fungovat místo šamponu naše mýdla, ale nebylo to ono, i když se vlasy po umytí opláchly okyselenou vodou.Začaly jsme lovit po internetu inspirační články a recepisy. A náhle natrefily na výrobu tuhých šamponů tzv. šampuků.Složení a výroba šampíku je naprosto odlišná od tvorby mýdla.Započaly jsme další etapu testování, tentokrát vícekrát pokus-omyl, jelikož žádný z návodů, co jsme našly, nám nevyhovoval. Tedy spíše našim vlasům a hárům těch, co testovali, nevyhovoval. Jednou byly vlasy mastné, jednou zase suché jako sláma.Vytrvaly jsme ve vyvažování ingrediencí takovou dobu, až se nám z našich rukou vykutálely šampuky nynějšího výborného složení, po kterých jsou vlasy jedinečně krásné a s přesně takovou kvalitou, jaké mají být na svém majiteli.V tomto místě a čase jsme ještě netušily, že naše pěnivé výrobky začneme nabízet k prodeji po celé České republice.V prvopočátku jsme šampíky, už vytuněné, rozdávaly přátelům na zkoušku, holkám kadeřnicím dávaly na testování a čekaly tak na zpětné reakce (to jich ještě nebylo pět druhů).Když se nám dostávalo příjemných recenzí ze všech stran, nakopávalo a motivovalo nás to k doladění zbylých receptur našich stávajících pěti druhů šampíků.Každý dostal svou jedinečnou vůni, barvu a složení.Bylinné extrakty, které jsou obsažené v každém šampíku, míchala a kombinovala sama mámí Blanka. Jsou to její originální bylinkovo-kořeněné mixy.Bejlí všeho druhu si radostně sbíráme samy v našem kraji od jara do podzima. Naše milovaná babička i tetička ze Šumavy také nezahálí a pomáhají nám se sběrem a sušením jakbysmet.Další použité přísady, které si samy vyrobit či nasbírat nedokážeme, kupujeme. Jsou certifikované a přírodního původu.Když se veřejnost začala víc a víc pídit po informaci, kde se dají naše mýdla koupit, nastal čas dát na vědomost poznávací znamení v podobě názvu naší tvorby. Po pár bizarních nápadech typu "Umej se" jsme se pojmenovaly jednoduše Flos (latinsky květ).V této době, kdy si čteš tento příběh, máme naše šampíky ke koupi nejenom tady na eshopu, ale i v mnoha kamenných prodejnách.

Proč tady na eshopu zatím neseženeš i naše legendární mýdla?Procházejí teprve schvalovacími procesy na úřednických místech, ze kterých pak vyjde certifikace, razítečko a povolení. Dostanou štempla, že už s nima každý z Vás může, legálně a bez újmy, rozpěnit svůj očistný program.Čekají tady na odhalení s označením "Sleduj nás“.

A protože miluju focení, což jsem nejspíš okoukala z domácího uměleckého prostředí od táty kameramana a fotografa, tvořím všechny fotky flosích výrobků i nevýrobků se stejnou láskou jako všechna ta mydlítka.

A tak se ten náš příběh “jak jsme k výrobě mýdel přišly“ moc hezky poskládal.

Tvoříme smysluplně a v radosti. Vše, co s výrobou i propagací souvisí, je kreativní a naplňující.

O CO NÁM JDE aneb JAKOU FILOSOFII MÁME:

Naší produkcí bezobalových výrobků se stáváme součástí komunity, která jede ke stejnému cíli, a to přispíváním možnou měrou k úbytku plastového odpadu (který se stejně v nejlepším případě po recyklaci v plast opět obrátí).

Šampíky i mýdla nemají žádný obal. Jsou oblečeny do recyklovatelného proužku papíru, který může být i zkompostován nebo posloužit na podpal.

Objednávky online pro Vás balíme do papírových krabic, které sbíráme ze svých objednaných zásilek, od rodiny a známých, či objevených v sekci vyřazených při nákupu potravin. Když obalový materiál přeci jen koupíme, dbáme na to, aby byl dodavatel stejného ekologického směru. Papírové vycpávky uvnitř balíčku mají stejný příběh jako krabice.

Při nákupu surovin na výrobu, dáváme velkou pozornost obalovému materiálu. Vše kupujeme ve velkých baleních, aby opět odpadu vznikalo co nejméně.

Napomáháme cirkulaci ekonomiky v České republice.

Složení šampuků i mýdel je šetrné k přírodě.

celý profil tvůrce
zobrazit vše od tvůrce