O UDRUMI

Vítejte! Rádi bychom se krátce představili.

UDRUMI je tržiště s udržitelnou, ruční a stní tvorbou. UDRUMI je místo, kde najdete potěšení i design, uspokojíte své potřeby, podpoříte planetu a stanete se součástí komunity, které není lhostejná budoucnost. UDRUMI je tržiště budoucnosti.

Proč vzniká UDRUMI?

Textilní a obalový průmysl jsou jedny z odvětví, které v komerčním pojetí nejvíce zatěžují naši planetu. Neudržitelné materiály, a jejich likvidace, významně znečišťují zdroje vody a ovzduší. Planeta trpí. A my jsme se rozhodli to pomoci změnit s tvůrci, kteří na ochranu přírody myslí stejně jako my. Proto vzniklo UDRUMI. Místo zodpovědného nakupování, které přináší úsměv na třetí:

  1. VÁM z koupě jedinečného produktu
  2. lokálnímu TVŮRCI, kterého jste podpořili
  3. PLANETĚ, které jste nepřitížili, protože jste nakoupili zodpovědně

Jak úsměvů docílíme?

Propojíme vás přímo s výrobci, které vybíráme dle našich kritérií a hodnot. Chceme vám usnadnit cestu k nakupování natolik, že se stane přirozenou součástí vašeho života.

Co je pro nás udržitelná tvorba?

Udržitelná tvorba je pro nás ta, která bere zásadně v potaz vliv výroby na naši planetu. Udržitelnost vidíme ve výběru ekologických textilních a obalových materiálů. Dále v ruční a lokální tvorbě, kde se minimalizuje mechanická velkovýroba a dopravní znečišťování. UDRUMI tedy vybírá ty tvůrce, kteří tvoří lokálně, z ekologických, certifikovaných a recyklovaných materiálů. Podporujeme významně i upcyklaci a cirkularitu.

Pokud se chcete konkrétně podívat na materiály, které na UDRUMI schvalujeme, vytvořili jsme stránku “Udržitelné materiály” a v ní PDF brožuru se zásadami UDRUMI, rozcestníkem materiálů a informacemi k eko certifikacím. Brožura je určena primárně pro tvůrce, ale i pro zákazníky. Brožuru najdete zde.

V co věříme?

Věříme, že ruční výroba a udržitelné značky si zaslouží nejen pozornost, ale především poděkování za jejich průkopnický přístup. Jsou to vizionáři, srdcaři a dříči. Ušlapávají nám cestu k zodpovědnému nakupování, a umožňují nám tak přímo se podílet na změně k lepšímu.

Spolupracujeme s dalšími udržitelnými projekty, abychom zvýšili náš dopad. Je potřeba táhnout za jeden provaz. Konkurenci odzvonilo. My vyznáváme spolupráci.

Přijímáme odpovědnost za svá rozhodnutí a jejich dopad.

Jdete do toho s námi? Pojďte s námi UDRŽET SVĚT!