O UDRUMI

UDRUMI je tržiště s udržitelnou, ruční a stní tvorbou. UDRUMI je místo, kde najdete potěšení i design, uspokojíte své potřeby, podpoříte planetu a stanete se součástí komunity, které není lhostejná budoucnost. UDRUMI je tržiště budoucnosti.

Proč vzniklo UDRUMI?

Věříme, že poctivé lokální značky si zaslouží pozornost a podporu. Není nám lhostejné, že se z naší země poctivá řemeslná a designová tvorba vytrácí a nahrazuje jí laciné, hromadně vyrobené zboží ze zemí třetího světa, které má negativní dopad na planetu. Víme, že pro poctivé tvůrce je takovým výrobkům těžké konkurovat. Proto jsme se rozhodli spojit síly a vytvořit místo, které patří jen těm výrobcům, kteří dbají na udržitelnost, lokálnost a ruční či autorskou tvorbu. A těm nakupujícím, kteří milují design, planetu i sami sebe.

Proto vzniklo UDRUMI. Místo zodpovědného nakupování, které přináší úsměv na třetí:

  1. VÁM z koupě jedinečného produktu
  2. lokálnímu TVŮRCI, kterého jste podpořili
  3. PLANETĚ, které jste nepřitížili, protože jste nakoupili zodpovědně

Propojujeme vás přímo s výrobci, které vybíráme dle našich kritérií a hodnot. Chceme vám usnadnit cestu k nakupování natolik, že se stane přirozenou součástí vašeho života.

Co je pro nás udržitelná tvorba?

Udržitelná tvorba je pro nás ta, která bere zásadně v potaz vliv výroby na naši planetu. Udržitelnost vidíme ve výběru ekologických textilních a obalových materiálů. Dále v ruční a lokální tvorbě, kde se minimalizuje mechanická velkovýroba a dopravní znečišťování. UDRUMI tedy vybírá ty tvůrce, kteří tvoří lokálně, z ekologických, certifikovaných a recyklovaných materiálů. Podporujeme významně i upcyklaci a cirkularitu.

Pokud se chcete konkrétně podívat na materiály, které na UDRUMI schvalujeme, vytvořili jsme stránku “Udržitelné materiály” a v ní PDF brožuru se zásadami UDRUMI, rozcestníkem materiálů a informacemi k eko certifikacím. Brožura je určena primárně pro tvůrce, ale i pro zákazníky. Brožuru najdete zde.

V co věříme?

Věříme, že ruční výroba a udržitelné značky si zaslouží nejen pozornost, ale především poděkování za jejich průkopnický přístup. Jsou to vizionáři, srdcaři a dříči. Ušlapávají nám cestu k zodpovědnému nakupování, a umožňují nám tak přímo se podílet na změně k lepšímu.

Spolupracujeme s dalšími udržitelnými projekty, abychom zvýšili náš dopad. Je potřeba táhnout za jeden provaz. Konkurenci odzvonilo. My vyznáváme spolupráci.

Přijímáme odpovědnost za svá rozhodnutí a jejich dopad.

Jdete do toho s námi? Pojďte s námi UDRŽET SVĚT!