masha

šaty z modrotisku / vzor větvičky m

šaty z modrotisku / vzor větvičky Mrzí nás to, ale tento produkt je již vyprodán.

masha

šaty z modrotisku / vzor větvičky m

Úcta k tradici a řemeslu, to vše v sobě skrývají košilové šaty z modrotisku z nádherné indigo modré barvy. Jsou křehké, jsou ženské a tak trochu i pohádkově tajemné. Mohou být volné i těsnější, záleží jen na vás, která varianta je vám bližší. Mají kulatý límeček, v předním díle zapínání na skrytou légu, knoflíčky a tříčtvrteční rukáv, který je lehce nabíraný do úzké manžetky. Svým střihem a použitým materiálem jsou ideálním kouskem do nadčasového šatníku. Modrotisk patří mezi nejstarší způsoby tištění motivů na přírodní materiál. Tato technika má u nás tradici déle jak 200 let a stále se zpracovává původním řemeslným způsobem. Od roku 2018 je modrotisk také zapsán na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Vzory jsou tištěné dřevěnými ručními formami tiskařskou rezervou a poté je látka barvená v sytě modré lázni, kde je základní složkou indigo/ prášek z rostliny indigovník. Modrotisk je nestálobarevný, postupem času jeho barva bledne. A právě v tom je jeho přirozená krása.

Produkt se už neprodává
Podívat se po jiném produktu
  • materiál modrotisk/100 % bavlna
  • barva indigo tmavě modrá
  • péče praní na 30°C nejlépe s pracím prostředkem na mýdlové bázi, nesušit v sušičce, žehlení na střední stupeň po rubové straně

VELIKOSTI ODĚVU

rovný střih šatů/ polovolné

velikost S

obvod hrudi a pasu: 96 cm

obvod sedu: 160 cm v drobném řasení

délka šatů: 105 cm

délka rukávu: 49 cm (sedmiosminový)

velikost M

obvod hrudi a pasu: 100 cm

obvod sedu: 160 cm v drobném řasení

délka šatů: 107 cm

délka rukávu: 51,5 cm (sedmiosminový)

Velikost Oblečení: M

Tvorba značky masha je velmi jemná a decentní se špetkou křehké ženskosti ukryté v drobných detailech. Tvořím s respektem k řemeslu, inspiraci často čerpám v tradici, která mi je hodně blízká. Tvořím pro ty, kteří uznávají podobné hodnoty a je jim blízký zodpovědný vztah k udržitelné módě.

S láskou tvořím, s láskou pak i nosím.

celý profil tvůrce