JIří Hřivna

Pampeliškový BIO sirup s kopřivou 500 ml

pampeliskovy_sirup_5208x3459.jpg Mrzí nás to, ale tento produkt je již vyprodán.

JIří Hřivna

Pampeliškový BIO sirup s kopřivou 500 ml

Také tak milujete první jarní paprsky? Tak my je pro vás máme rozlévané v půllitrových lahvích. Náš pampeliškovo-kopřivový sirup v sobě obsahuje svěží jarní vzduch i první paprsky jarního sluníčka.

Produkt se už neprodává
Podívat se po jiném produktu

Jsme společenství lidí. Každý z jiného koutu republiky a s jiným příběhem. To, co nás ale všechny spojuje je láska k přírodě a všemu živému. Nechtěli jsme pít kafe někde v kanclu, chtěli jsme mít ruce ušpiněné od hlíny, protože to jediné nám dává smysl. Obdělávat jihomoravskou půdu a z jejich darů vytvářet ty nejlepší BIO potraviny a dělat radost čerstvou zeleninou vám všem, co nás podporujete.

Každý příběh někde začíná a má svého hrdinu. Tím v našem příběhu je Jirka, který k sociálnímu podnikání přičichl, když byl dobrovolníkem v Camphillu v Českých Kopistech, kam se nastěhoval do hlavního domu k sedmi dospělým mentálně postiženým lidem. Po krátké době se k němu přidala, dnes již jeho žena Renata. Takhle žili něco přes rok s myšlenkami, jak se osamostatnit a zároveň prospět společnosti.

Inspirováni Camphillským hnutím chtěli propojit zemědělství, ke kterému měli blízko, s lidmi, ke kterým obecně jako společnost máme dost daleko. Jenže jak začít? Neměli nic, jen pár našetřených peněz a naivní představy o budoucím životě. Spřádali vize a trochu se zesměšňovali s velkolepými plány tak dlouho, dokud je osud nesvedl dohromady s ekologickými aktivisty na jižní Moravě. A tito lidé se nadchli a řekli: „Pojďte za námi do Velkých Hostěrádek, my vám nějak pomůžeme.“ No ale jak začít?

Nemuseli dlouho čekat na odpověď. V Kopistech se dozvěděli o možnosti získání dotace na sociální podnikání. A když byla zrovna ta možnost, tak to byla i cesta. Bez jakékoli dřívější zkušenosti, se na jaře v roce 2019 horlivě pustili do sepisování, počítání a kloubení představ s realitou. Za měsíc se jim to za pomoci několika skvělých lidí podařilo a za další měsíc se dozvěděli, že uspěli.

Od té doby Jasan vyrostl o pár metrů do výšky a stává se statným stromem. Dnes jich na farmě hospodaří stálých pět členů s jednou malou dámou, která zatím hlínu jen ožužlává, než aby ji obdělávala. Vždy se ale najdou další dobrovolníci a nadšenci, kteří s nimi tráví společné chvíle. No, a protože na farmě je práce vždycky přehršel, spolupracují s brněnským spolkem pro podporu lidí s mentálním postižením, jehož tři klienti k nim pravidelně dvakrát týdně dojíždí na výpomoc.

Jejich BIO produkty se k vám dostávají stále ve větší míře. Spolupracují se spoustou bezobalových obchůdků, navštěvují rozmanité trhy v regionu a spolupracují například s firmou Sonnentor. Stále rozšiřují svou komunitu KPZkářů, kterým dodávají formou bedýnek čerstvou zeleninu v Brně a okolí.

celý profil tvůrce
zobrazit vše od tvůrce

Hledáte ještě něco?

Podívejte se, jaké produkty si koupili ostatní zákazníci s podobným stylem jako vy.