Jewellery by Juna

Náušnice Východ Slunce

Náušnice Východ Slunce Mrzí nás to, ale tento produkt je již vyprodán.

Jewellery by Juna

Náušnice Východ Slunce

Dokonale nedokonalé náušnice ze stříbra.

Produkt se už neprodává
Podívat se po jiném produktu
Náušnice inspirované minimalistickou kresbou slunce vycházejícího nad oceánem. Jeden z našich starších designů, který se ale i po letech těší mimořádné oblibě u všech našich léto milujících zákaznic. Každá náušnice je vyrobená ručně a každá je trošku jiná. Nejsme příznivci dokonalých, ve velkém množství vyrobených šperků, které jsou všechny úplně stejné. Všechny naše šperky jsou vyrobené z kombinace Fairmined certifikovaného stříbra a stříbra z dalších udržitelných zdrojů, to je stříbro z Peruánského dolu, kde se těží za stejných podmínek jako to z iniciativy Fairmined, ale svépomocí, bez prostředníků. Do toho používáme i stříbro recyklované a v malém množství to konvenční. Vyrobené ze stříbra 925/1000, váha: 2,12 g

WELLERY BY JUNA JE ZNAČKA ETICKÝCH A UDRŽITELNÝCH ŠPERKŮ

Firma vznikla v roce 2014 v anglickém Brightonu a v brightonském duchu byl od začátku kladen důraz na udržitelnost stejně jako design. Hned z kraje naše šperky začala prodávat kamenný obchůdek The Fair, který byl vůbec prvním vyloženě 'fair trade' butikem ve Velké Británii. Díky jejich podpoře jsme měli možnost se stát i součástí neformálního uskupení udržitelných módních firem ze Sussexu a to pro nás bylo velkým přínosem a stali jsme se jedním z aktivních členů.

Vzhledem k bláznivým změnám ve světě, jsme se v roce 2020 přestěhovali do Čech, i když šperky pořád ještě napůl vyrábíme v Anglii. Cestování je ale opravdu složité a nadále chceme zůstat v Praze. Východ Evropy je v udržitelnosti šperků opravdu hodně pozadu, Jewellery by Juna je jediný výrobce v Čechách, který používá Fairmined a potažmo Firtrade stříbro a zlato. 

Prstýnky Juna a Brighton beach

FAIRMINED 

Fairmined stříbro už dneska využíváme v našich výrobcích z 80%. Bohužel ještě není možnost získat řetízky z udržitelného stříbra a proto máme jen omezené množství náhrdelníků. Pracuje se na tom a v blízké době budou k mání. U některých našich odběratelů máme také ještě stále převážně šperky ze 100% recyklovaného stříbra, pomalu ale pomalu a jistě je nahrazujeme. Zlato které používáme je potom 100% Fairmined certifikované, jakákoliv jiná možnost je podle nás prostě špatná.

Pokud chcete vědět víc, tak nám napište se svými dotazy a nebo se podívejte na stránky Fairmined.org.

INSPIRACE

Inspirací pro nás jsou staré šperky v muzeích, které už ohlodal zub času a dal jim takový ten kouzelný nádech. Naprostá nedokonalá dokonalost.

Určitě je v našich výtvorech taky patrná láska k ruční práci, kterou občas přiznáváme až moc, ale to nevadí, neděláme šperky pro každého, protože to by ani nešlo. Naši zákazníci snad naši dokonalou nedokonalost ocení.

A ABYCHOM NEZAPOMĚLI, TROCHA LEGÁLNÍCH ZÁLEŽITOSTÍ

(Nejen) Česká republika vyžaduje oficiální punc na šperky z drahých kovů a tak v souladu s legislativou najdete, kromě ryzosti (925 u stříbra a 858 u 14 karátového zlata), naší značky (JEJ) a symbolu Fairmined, kde je to zapotřebí, na našich špercích i značku puncovního úřadu. U stříbrných šperků je to na všech, které mají víc než 3g a u zlatých to mají všechny. Tady máte krásný přehled toho jak takové značky tady v Čechách vypadají. 
Puncovní značky

celý profil tvůrce