Jewellery by Juna

Prsten MINIMALISTA II M (medium)- 56 1/2

Prsten MINIMALISTA II Mrzí nás to, ale tento produkt je již vyprodán.

Jewellery by Juna

Prsten MINIMALISTA II M (medium)- 56 1/2

Prsten MINIMALISTA II

Produkt se už neprodává
Podívat se po jiném produktu
Prsten kterého si každý všimne, verze druhá. Tenhle velký a nepřehlédnutelný prsten není na každý den. Bude vás krásně doprovázet na jakýkoliv večírek a určitě ho nikdo nepřehlédne. Dvou dílný stříbrný prsten, který se dá krásně nosit vcelku, pokud chcete být vidět a nebo ho půlku nechat doma, když jdete do práce. Vyrobený je ze stříbra a obsahuje i to Fairmined certifikované v kombinaci s eticky získaným z jiných zdrojů. Pokud vám ani jedna z nabízených velikostí nesedí, tak nám napište a my vám prsten vyrobíme v jakékoli velikosti, jakou si budete přát. tenhle prsten je větší než většina našich šperků a potřebuje se nejdřív zastavit na puncovním úřadě, tak mějte prosím strpení, dorazí k vám o trochu později. Vyrobeno ze stříbra 925/1000, váha: 8,85 (M)

Velikost: M (medium)- 56 1/2

WELLERY BY JUNA JE ZNAČKA ETICKÝCH A UDRŽITELNÝCH ŠPERKŮ

Firma vznikla v roce 2014 v anglickém Brightonu a v brightonském duchu byl od začátku kladen důraz na udržitelnost stejně jako design. Hned z kraje naše šperky začala prodávat kamenný obchůdek The Fair, který byl vůbec prvním vyloženě 'fair trade' butikem ve Velké Británii. Díky jejich podpoře jsme měli možnost se stát i součástí neformálního uskupení udržitelných módních firem ze Sussexu a to pro nás bylo velkým přínosem a stali jsme se jedním z aktivních členů.

Vzhledem k bláznivým změnám ve světě, jsme se v roce 2020 přestěhovali do Čech, i když šperky pořád ještě napůl vyrábíme v Anglii. Cestování je ale opravdu složité a nadále chceme zůstat v Praze. Východ Evropy je v udržitelnosti šperků opravdu hodně pozadu, Jewellery by Juna je jediný výrobce v Čechách, který používá Fairmined a potažmo Firtrade stříbro a zlato. 

Prstýnky Juna a Brighton beach

FAIRMINED 

Fairmined stříbro už dneska využíváme v našich výrobcích z 80%. Bohužel ještě není možnost získat řetízky z udržitelného stříbra a proto máme jen omezené množství náhrdelníků. Pracuje se na tom a v blízké době budou k mání. U některých našich odběratelů máme také ještě stále převážně šperky ze 100% recyklovaného stříbra, pomalu ale pomalu a jistě je nahrazujeme. Zlato které používáme je potom 100% Fairmined certifikované, jakákoliv jiná možnost je podle nás prostě špatná.

Pokud chcete vědět víc, tak nám napište se svými dotazy a nebo se podívejte na stránky Fairmined.org.

INSPIRACE

Inspirací pro nás jsou staré šperky v muzeích, které už ohlodal zub času a dal jim takový ten kouzelný nádech. Naprostá nedokonalá dokonalost.

Určitě je v našich výtvorech taky patrná láska k ruční práci, kterou občas přiznáváme až moc, ale to nevadí, neděláme šperky pro každého, protože to by ani nešlo. Naši zákazníci snad naši dokonalou nedokonalost ocení.

A ABYCHOM NEZAPOMĚLI, TROCHA LEGÁLNÍCH ZÁLEŽITOSTÍ

(Nejen) Česká republika vyžaduje oficiální punc na šperky z drahých kovů a tak v souladu s legislativou najdete, kromě ryzosti (925 u stříbra a 858 u 14 karátového zlata), naší značky (JEJ) a symbolu Fairmined, kde je to zapotřebí, na našich špercích i značku puncovního úřadu. U stříbrných šperků je to na všech, které mají víc než 3g a u zlatých to mají všechny. Tady máte krásný přehled toho jak takové značky tady v Čechách vypadají. 
Puncovní značky

celý profil tvůrce