Ze Stodoly

Makový olej panenský

Ze Stodoly

Makový olej panenský

Nezaměnitelná chuť a vůně, to je olej z máku, který si Novákovi sami pěstují. Vyzkoušejte ho s obilnou kaší, ale nebojte se s ním i experimentovat. Třeba při přípravě raw dezertů nebo slaných pokrmů.

229 Kč
Dostupnost:  Skladem
Předpokládané doručení: středa (26.6.2024)
Doprava od 79 Kč
Doprava od 79 Kč

Nejvýhodněji přes dopravu od Zásilkovna.

Vyrobeno udržitelně
Vyrobeno udržitelně

Na naše tržiště vybíráme pouze prodejce, kteří se řidí pravidly udržitelné tvorby.

Vrácení zboží do 30 dnů
Vrácení zboží do 15 dnů

Garantujeme 100% bezpečnou online platbu.

Objem: 250 ml

Podporuje vstřebávání minerálních látek a díky tomu je i cenným doplňkem stravy.

Co dobrého přináší při užívání:

  •  je skvělým zdrojem energie zvláště při zvýšené aktivitě nebo sportu
  •  ulevuje při svalových křečích a působí proti nim i preventivně
  •  napomáhá správnému fungování kardiovaskulárního systému
  •  zlepšuje kvalitu vlasů a nehtů

Informace o dalších účincích makového oleje (nejen při vnitřním užívání) naleznete v herbářích a lékopisech.

Jak ho využít

Makový olej je určen pouze do studené kuchyně. Hodí se nejen do sladkých jídel a dezertů (ovocných salátů, omáček, na palačinky,...), ale také do slaných pokrmů (pomazánek nebo zeleninových salátů). Je vhodným doplňkem stravy při užívání jedné čajové lžičky 1-2x denně.

Více tipů naleznete v našich receptech na zestodoly.cz.

Jak olej správně skladovat?

Skladujte ideálně v lednici a po otevření olej spotřebujte do 3 měsíců. Případný kal na dně není na závadu.

Ze Stodoly je projekt, který jsme si upekli doma u rodinného krbu. Se zvědavostí jsme se pustili do lisování panenských olejů, které jsme si zamilovali. Jednu lahvičku za druhou plníme od roku 2018 lněným, řepkovým a makovým olejem.

Proč se jmenujeme Ze Stodoly?

Stodola je pro nás symbol tradičního hospodářství a místa, kde hospodář uchovává sklizeň své práce. Z toho dobrého, co nám pole přinesla do Stodoly, pak pro vás lisujeme oleje Ze Stodoly.

Rodinná tradice

Rádi vás přivítáme u nás na farmě, v malebné vesnici Jívoví. Vysvětlíme vám i ukážeme, jak taková výroba rostlinných olejů probíhá. Naše dveře jsou vám otevřeny.

Obhospodařování polí má v naší rodině dlouhou tradici a díky nápadu s lisováním olejů na ni navazuje i další generace.

Vzniklo to nenápadně. Z bratrské výpomoci s výrobou lněné pokrutiny pro firmu Nominal vzešla otázka: "Ale co s tím lněným olejem?" Našemu tátovi to nedalo a začal se zajímat dál. A tak třeba zjistil, že panenské oleje může lisovat i z vlastních semínek, máku a řepky. Probírali jsme nápad s lisováním olejů tak dlouho, až jsme se do projektu pustili společně celá rodina. Každý přispěl tím, co uměl, a všichni dohromady velkým odhodláním a nadšením. 

K první lahvičce jsme ale měli ještě daleko. Nejdříve jsme se pustili do zbourání starého stavení, na jehož místě vyrostla nová lisovna. Táta Václav dlouhé měsíce vybíral vhodný šnekový lis a nechával si jej upravit na míru, aby dokázal vylisovat co nejkvalitnější olej. Dcery Eliška a Kristýna zase vymýšlely, jak se budeme jmenovat, nechávaly hlasovat své kamarády o tvaru lahviček a sepisovaly texty na web. A hlavně jsme dohromady objevovali čím vším jsou oleje prospěšné zdraví.

Lisování vlastních olejů jsme spustili na jaře roku 2018. Plnili jsme první lahvičky, vyráželi na farmářské trhy a neustále se učili. Nejen to, jak můžeme ještě vylepšit kvalitu produktů, ale i o celém chodu firmy, navíc rodinné! Řeknem vám, někdy dá zabrat pracovat společně v jedné firmě, ale stejně máme nakonec největší radost z toho, že je Stodola naším společným dílem. 

Dnes už je těch naplněných lahviček nepočítaně, co se ale počítá je každá kapka radosti, kterou oleje přinesly do jídla a zdraví dalších lidí. Děkujeme za každé povzbuzení i pochvalu, které nám dodávají energii, a za každou zpětnou vazbu, která nám pomáhá na sobě stále pracovat. 

rodina Novákova

celý profil tvůrce
zobrazit vše od tvůrce

Hledáte ještě něco?

Podívejte se, jaké produkty si koupili ostatní zákazníci s podobným stylem jako vy.