Ze Stodoly

Lněný olej panenský

Ze Stodoly

Lněný olej panenský

Jeden z nejbohatších přírodních zdrojů omega 3 má jemnou chuť. Udělejte radost svému tělu a dejte si lžičku lněného oleje každé ráno. Nenasycené mastné kyseliny jsou důležitou součástí zdravé výživy.

119 Kč
Dostupnost:  Skladem
Předpokládané doručení: středa (29.5.2024)
Doprava od 79 Kč
Doprava od 79 Kč

Nejvýhodněji přes dopravu od Zásilkovna.

Vyrobeno udržitelně
Vyrobeno udržitelně

Na naše tržiště vybíráme pouze prodejce, kteří se řidí pravidly udržitelné tvorby.

Vrácení zboží do 30 dnů
Vrácení zboží do 15 dnů

Garantujeme 100% bezpečnou online platbu.

Co dobrého přináší při užívání?

  • zlepšuje paměť a schopnost soustředit se
  • přispívá k udržení optimální hladiny cholesterolu
  • napomáhá správnému fungování kardiovaskulárního systému a trávící soustavy

Informace o dalších účincích lněného oleje naleznete v herbářích a lékopisech.

Jak ho využít?

Lněný olej je určen pouze do studené kuchyně. Hodí se k ochucení zeleninových i ovocných salátů, kaší, jogurtů a nepečených dezertů. Je vhodným doplňkem stravy při užívání jedné čajové lžičky 1-2x denně. Jeho pozitivní účinky na zdraví se zvyšují v kombinaci s tvarohem.

Více tipů naleznete v našich receptech na zestodoly.cz.

Jak ho správně skladovat?

Skladujte v lednici, a to i před otevřením. Po otevření spotřebujte do 6 týdnů. Případný kal na dně není na závadu.

Ze Stodoly je projekt, který jsme si upekli doma u rodinného krbu. Se zvědavostí jsme se pustili do lisování panenských olejů, které jsme si zamilovali. Jednu lahvičku za druhou plníme od roku 2018 lněným, řepkovým a makovým olejem.

Proč se jmenujeme Ze Stodoly?

Stodola je pro nás symbol tradičního hospodářství a místa, kde hospodář uchovává sklizeň své práce. Z toho dobrého, co nám pole přinesla do Stodoly, pak pro vás lisujeme oleje Ze Stodoly.

Rodinná tradice

Rádi vás přivítáme u nás na farmě, v malebné vesnici Jívoví. Vysvětlíme vám i ukážeme, jak taková výroba rostlinných olejů probíhá. Naše dveře jsou vám otevřeny.

Obhospodařování polí má v naší rodině dlouhou tradici a díky nápadu s lisováním olejů na ni navazuje i další generace.

Vzniklo to nenápadně. Z bratrské výpomoci s výrobou lněné pokrutiny pro firmu Nominal vzešla otázka: "Ale co s tím lněným olejem?" Našemu tátovi to nedalo a začal se zajímat dál. A tak třeba zjistil, že panenské oleje může lisovat i z vlastních semínek, máku a řepky. Probírali jsme nápad s lisováním olejů tak dlouho, až jsme se do projektu pustili společně celá rodina. Každý přispěl tím, co uměl, a všichni dohromady velkým odhodláním a nadšením. 

K první lahvičce jsme ale měli ještě daleko. Nejdříve jsme se pustili do zbourání starého stavení, na jehož místě vyrostla nová lisovna. Táta Václav dlouhé měsíce vybíral vhodný šnekový lis a nechával si jej upravit na míru, aby dokázal vylisovat co nejkvalitnější olej. Dcery Eliška a Kristýna zase vymýšlely, jak se budeme jmenovat, nechávaly hlasovat své kamarády o tvaru lahviček a sepisovaly texty na web. A hlavně jsme dohromady objevovali čím vším jsou oleje prospěšné zdraví.

Lisování vlastních olejů jsme spustili na jaře roku 2018. Plnili jsme první lahvičky, vyráželi na farmářské trhy a neustále se učili. Nejen to, jak můžeme ještě vylepšit kvalitu produktů, ale i o celém chodu firmy, navíc rodinné! Řeknem vám, někdy dá zabrat pracovat společně v jedné firmě, ale stejně máme nakonec největší radost z toho, že je Stodola naším společným dílem. 

Dnes už je těch naplněných lahviček nepočítaně, co se ale počítá je každá kapka radosti, kterou oleje přinesly do jídla a zdraví dalších lidí. Děkujeme za každé povzbuzení i pochvalu, které nám dodávají energii, a za každou zpětnou vazbu, která nám pomáhá na sobě stále pracovat. 

rodina Novákova

celý profil tvůrce
zobrazit vše od tvůrce