PlanetA

Kaftanové šaty na přání červené , Do půli lýtek

Kaftanové šaty na přání červené Mrzí nás to, ale tento produkt je již vyprodán.

PlanetA

Kaftanové šaty na přání červené , Do půli lýtek

Kaftanové šaty se šňůrkou v pase, řasením a přinechaným rukávem Tento kousek vám ušijeme z ekologicky šetrného Tencelu. Hotové oblečení můžete očekávat do 3 - 4 týdnů po objednání a zaplacení.

Produkt se už neprodává
Podívat se po jiném produktu

Kaftanové šaty z kolekce Základ šatníku se stanou nezbytným „jádrem“ vaší skříně pro jakoukoliv příležitost.

Šaty vám ušijeme z příjemného certifikovaného TenceluTM, který je šetrný k pokožce i k přírodě. Vyniká především svou jemností. Tato lehká a prodyšná látka pohlcuje a odvádí vlhkost, čímž působí přirozeně antibakteriálně. Navíc má výborné termoregulační vlastnosti, díky nimž v létě chladí a v zimě hřeje. Tencelová vlákna jsou silná a barvy na nich krásně září i po mnoha vypráních. Zároveň se Tencel téměř vůbec nemačká.

Celý proces výroby Tencelu probíhá co nejšetrněji k přírodě. Vyrábí se z celulózy získané z rychlerostoucího eukalyptového dřeva v trvale obnovovaných lesích. Při pěstování se nepoužívají pesticidy ani umělé zavlažování a při zpracování se využívají zdroje co nejefektivněji. Díky svému čistě přírodnímu původu je Tencel 100% biologicky rozložitelný.

Díky volnějšímu střihu vás kaftanové šaty nebudou nikde (a nikdy :)) omezovat. V pase mají šňůrku, kterou si můžete nechat povolenou a přidat tak šatům lehce bohémský vzhled, nebo ji utáhnout a zvýraznit pas (což dodá na ženskosti ženám se všemi typy postav). Pro větší pohodlí jsme jim přidaly také oblíbené kapsy.

Šaty mají výstřih do V a širší přinechané rukávy, což oceníte hlavně v teplých dnech. Zajímavě a hravě působícím detailem je řasení na přední části. Pokud hledáte střih, kterým lehce “zamaskujete” bříško nebo paže, tyto šaty vám v tom rozhodně pomohou.

Kaftanové šaty jsou díky šňůrce v pase a oversize typu střihu velikostně poměrně variabilní.

Jak to u nás tedy funguje a čím je naše móda „zodpovědná“?

Vybíráme kvalitní látky šetrné k přírodě

Když nakupujeme látky pro šití našeho oblečení, vybíráme si jen ty certifikované. To nám zajišťuje, že vznikly z šetrně pěstovaných plodin bez použití škodlivých chemikálií a že během celého procesu jejich výroby se volily postupy, které naši planetu zatěžují co nejméně. Nejraději máme TENCEL™ od rakouské firmy Lenzing, vyráběný z celulózových vláken eukalyptu pěstovaného v trvale obnovovaných porostech. Je totiž velmi jemný a prodyšný, takže se v oblečení z něj budete cítit po celý den pohodlně. Zároveň je i pevný a krásně drží barvy, což je pro nás nejdůležitější - aby životnost našich kousků nebyla jen “na jedno vyprání”.

Žijeme a šijeme lokálně

Všechny naše kousky šijeme v Čechách, díky čemuž neztrácíme přehled o tom, kdo a za jakých podmínek naše oblečení ušil. Naše švadlenky pochází z různých měst (aktuálně je to Plzeň a Domažlice), ale se všemi z nich se známe osobně. Je pro nás velmi důležité, že si rozumíme nejen po osobní, ale i po “lidské” stránce.

Díky jejich dlouholetým zkušenostem i citu pro toto krásné řemeslo dokážeme společně s našimi švadlenkami doladit každý detail střihu i každý kousek oblečení k dokonalosti. Víme, kolik úsilí a trpělivosti tato ruční práce stojí, proto si práce našich švadlenek velmi vážíme a věříme, že lásku, s níž každý náš kousek ušily, ucítíte na první pohled i dotek.

Tvoříme nadčasové a praktické střihy

Pro naše střihy si bereme obvykle inspiraci z kousků, které samy rády a pravidelně nosíme. Konstruktérky střihů, s nimiž spolupracujeme, nám pak pomáhají všechny naše představy o novém střihu dotvořit a přenést na papír. Promýšlíme přitom společně každou drobnost, aby bylo naše oblečení pohodlné, praktické a krásně Vám sedělo.

Snažíme se nevytvářet jen “sezónní módní výstřelky”, ale kvalitní a dobře vzájemně kombinovatelné kousky, které by měly být jádrem každého šatníku. Udržitelnost pro nás totiž spočívá také v tom, že každý náš kousek vydrží ve Vaší skříni co nejdéle, bude Vám dělat radost a stane se Vaším oblíbencem.

celý profil tvůrce