Kategorie

Co je UDRUMI a proč vzniká?

Na začátku byla vize. Vize vytvořit projekt, který v sobě skloubí podporu lokálních tvůrců v jejich jedinečné ruční tvorbě a zároveň péči o planetu Zemi. Tuto vizi měla jedna inspirativní žena pocházející z krásného koutu naší země a střídavě žijící mezi Českem a Nizozemskem. Žena, pro niž se krása přírody a její ochrana stala životní hodnotou. Zakladatelka UDRUMI – online tržiště s udržitelnou, ruční a lokální tvorbou.

“Před několika lety jsem vytvořila projekt s názvem Vyrobeno srdcem na podporu tvorby českých a slovenských tvůrců, kterých si vážím. Cítila jsem ale velkou potřebu posunu projektu dál směrem k udržitelnosti a ochraně přírody. Myšlenku na UDRUMI jsem dlouho nosila jen v hlavě. Proto jsem hledala stejně smýšlející ženy s obdobnými hodnotami, s kterými UDRUMI společně vdechneme život. A povedlo se! Nela v té době tvořila vlastní značku udržitelné outdoorové dámské módy. Katka tíhla k ruční tvorbě a jako markeťačka hledala smysluplný projekt, kde by měla svobodu tvořit. Lepší tým jsem si nemohla přát.”

Dagmara Černíková, zakladatelka UDRUMI

Komerční nakupování ničí naši Zemi

Možnosti komerčního nakupování jsou téměř nekonečné, a bohužel i neskutečně zhoubné pro zdraví planety. Při výrobě konfekcí ve světě módy dochází k obrovské spotřebě vody, která je jedním z nejcennějších přírodních zdrojů. Neekologická strojová velkovýroba se negativně promítá do kvality půdy, oceánů, jezer i řek, a stejně tak do ovzduší vlivem soustavného znečišťování na mnoha úrovních výroby a logistiky. Tomu všemu nemusíme jen přihlížet. Dokonce nesmíme čekat ani na pro-ekologicky mířená vládní rozhodnutí, která jsou jen důkazem závažnosti situace. Naopak. Každý z nás může přispět ke změně již dnes. Každý z nás se může uvědoměle rozhodnout nakoupit takové produkty, které planetu Zemi nezatěžují a/nebo jen minimálně. Produkty, které vznikají lokálně a z udržitelných, tedy ekologických, materiálů. Produkty, které sdružuje UDRUMI, stejně jako jejich autory.

Název UDRUMI v sobě kloubí tři základní hodnoty tržiště. Těmi jsou UDRŽITELNOST, RUČNÍ VÝROBA a MÍSTNÍ TVORBA. UDRUMI založily tři ženy DAGMARA, KATKA a NELA. UDRUMI si přeje kouzlit úsměv na třetí – ZÁKAZNÍKŮM, TVŮRCŮM a PLANETĚ.

Jedineční UDRUMI tvůrci

Čím jsou v našich očích UDRUMI tvůrci výjimeční? V mnoha věcech. Jsou to průkopníci. Nadaní inspirativní lidé, kteří tvoří z radosti a do svých nápadů dávají kus sebe. Svou energii a um. Tvoří ze srdce, pečlivě a v souladu s ochranou přírody. Jsou to lidé, kteří nemohou konkurovat cenám velkých firem a už vůbec ne velkovýrobě vzdálené tisíce kilometrů od našich domovů. O to víc jsou ale v našich očích obdivuhodní. Musí se poprat se sehnáním udržitelných materiálů a vedle samotné tvorby vynaložit i značné úsilí na zviditelnění své práce. A k tomu se zorientovat ve světě marketingu a propagace. UDRUMI si jejich tvorby nesmírně váží a pomůže jim vyšlapat cestu k novým zákazníkům.

Z obchodních domů k lokálním “zeleným” tvůrcům

Na UDRUMI zákazníci nakoupí přímo od našich tvůrců. Nevlastníme sklady, nepřevážíme produkty. Objednáte a balíček pro vás zabalí přímo tvůrce nebo tým kolem něj. Dostanete jedinečný produkt, který vznikl v souladu s hodnotami UDRUMI – udržitelně, alespoň v základu rukodělně a lokálně. A čeho chceme dosáhnout? Velkých věcí! Toužíme probudit chuť lidí nakupovat uvědoměle, šetrně k přírodě a lokálně od lidí, kterých si vážíme. Věříme, že podpora lokální ekonomiky bude mít zásadní vliv na ozdravení Země. A také víme, že každá jedna kapka se počítá. Každý jeden zákazník, který dá přednost UDRUMI produktu, je onou kapkou. Z té se stane potůček, pak řeka a nakonec oceán.

“UDRUMI chce dělat radost na třetí – zákazníkům, tvůrcům a planetě. Protože ač je vesmír veliký, jinou planetu Zemi nemáme.”

“Věříme, že je nejvyšší čas jakkoliv individuálně přispět k ochraně přírody, aby její krásy mohly spatřit i další generace našich dětí.”

Nela Hanáková a Katka Lusková, spoluzakladatelky UDRUMI

Autor: Katka Lusková

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Shopping Cart